Fortnite 7. Sezon, 6 Aralık itibariyle bütün oyuncularla buluşmuş durumunda ve sizi temin ederiz ki; bu sezon buzzz gibi geçecek!

Yeni sezonun gelmesiyle birlikte Fortnite’ın dünyası sonunda karla buluştu. Fortnite’ı vuran kış sayesinde haritaya yepyeni ilgi çekici noktalar ve yeni bölgeler eklendi. Dopdolu bir sezon bizleri bekliyor.

Epic Games, 7. Sezon hakkında ipuçları vermeye başlamadan önce zaten Fortnite’a kış geleceği, oyunun dosyalarını ve verilerini inceleyip, kış eşyaları ve kozmetik ürünleri bulanlar tarafından bu bilgiler sızdırılmıştı. Aslına bakarsanız 13 Kasım 2018 tarihinde çıkan “Dondurucu Soğuklar” paketi bir nevi Fortnite’a kış geleceğinin habercisi olmuş diyebiliriz.

7. Sezon’un gelişiyle birlikte değişen haritaya ve yeni gelen bölgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Buzdağı

Fortnite’ın 7. Sezonunda haritanın en büyük değişikliği, yeni Buzdağı biom’unun dahil edilmesi. Haritanın güneybatı köşesinde yer alan bu bölge tamamen kar kaplı buzlarla kaplı soğuk bir alan ve Eğik Kuleler’e kadar uzanmış durumda.

Puslu Pist

Puslu Pist, oyuna eklenen yeni bir bölge ve adından da belli olduğu gibi burası oyuna yeni eklenen uçak olan X-4 Fırtınakanat’larla dolu bir pist alanı. 2 hangar ve bir kalkış alanı bulunuyor. Eğer erken inmeyi başarırsanız, uçaklardan birini kapıp, ateşlediğiniz mermiler ile rakiplerinizi ısıtabilirsiniz!

Donmuş Doruk

Buzdağı biom’unda bulunan ve çıkılabilen en yüksek yer ve karlar altında kalmış bir kale var gibi gözüküyor. Ortaya atılan teorilere göre, haftalar geçtikçe bu karlar eriyecek ve kalenin tamamını görebileceğiz çünkü karın dışarısında kalan kalenin bazı kısımları oldukça büyük ve bu da aslında kalenin ne kadar büyük olduğunu ve teorinin mantıklı olduğunu gösteriyor.

Keyifli Köy

Keyifli Köy, adanın güneyinde yer alır ve ortada büyük bir saat kulesine ve bol miktarda küçük ve tatlı binalara sahip küçük bir kasabadır.

Diğer Değişiklikler

Gösterdiğimiz yeni bölgeler dışında, haritaya eklenen isimsiz yeni bölgeler ve gizli yerler de eklendi. Harita değişikliklerinin yanında bazı bölgelerde Zipline (Çelik bir halat ile tepeden aşağıya inmek) bulabilir ve gitmek istediğiniz yere çok daha hızlı ve pratik şekilde ulaşabilirsiniz.

 

 

Yazar: Masso
Yayınlanma:
Kategori: Fortnite Haber
Görüntüleme: 1699

Anket

Fortnite'ı hangi platformda oynuyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Anket #2

Save the World modunu oynuyor musunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Hakkımızda

Fortnite Türkiye, Fortnite Battle Royale hakkında ki bütün haberleri, yenilikleri, güncellemeleri ve FN BR ile alakalı her şeyi bir çatı altında toplamayı amaçlayan bir sitedir. Türkçe Fortnite kaynağınız.

İletişim: [email protected]